android root nasıl atılır
Genel 0

Android’e Root Nasıl Atılır?

İngilizce’de kök anlamına gelen root kelimesi kısaca kullanıcıya sistem dosyaları için tam yetki verme işlemidir. Kullanıcılar root sayesinde telefonun görünmeyen sistem klasörlerine erişebilir ve istediği değişikliği yapabilir.Root sayesinde root erişimi gerektiren yardımcı uygulamaları rahatlıkla kullanabilir ve telefonunuza hükmedebilirsiniz.

Root atma işlemi eskiden çok zahmetli bir iş iken,teknolojinin gelişmesiyle cok daha basit hale gelmiştir. Root atma işlemine geçmeden önce eğer telefonunuzun garantisi devam ediyorsa bu işlemi yapmamanızda yarar var çünkü root atmak telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkarabilir.Öncelikle telefonunuzdan ayarlara girin ve en altta cihaz durumu menüsüne gelin.Yapım numarası kısmına bir kaç kez tıkladıktan sonra gelistirici seçeneklerini aktif edin.

Daha sonra tekrat cihaz durumu menüsüne gelerek geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama kısmını aktif edin.Bu kısmı hallettikten sonra telefonunuz root işlemi için hazır hale gelmiş demektir.

İster telefonunuzu usb kablo ile bilgisayara bağlayarak,isterseniz de telefonuzun içinden root işlemini gerçekleştirebilirsiniz

Telefonunuza kingroot isimli programı indirin ve kurun.Daha sonra ekrana çıkan root now seçeneğine tıklayın ve root işleminin bitmesini bekleyin. İşlem bitince siz de rootlu bir telefona sahipsiniz demektir. Root gerektiren uygulamaları kullanmak istediğinizde kingroot penceresi karşınıza çıkacak ve sizden root erişimi izni isteyecektir. İzin verdikten sonra dilediğiniz gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.