Genel 0

Hillary Clinton Zuckerberg’i eleştirdi

Veri skandallarıyla son zamanlarda oldukça gündeme gelen Mark Zuckerberg, şimdi ise Hillary Clinton’ın hedefinde!

ABD başkanlık seçimlerini 2016’da Donald Trump karşısında kaybeden eski başkan adayı Hillary Clinton, Mark Zuckerberg için, “ABD demokrasisine yaptıklarının hesabını ödemesi gerektiğini” söyledi.

Facebook CEO’su Zuckerberg’i hedefe oturtan tek kişi Hillary Clinton değil. Çok konuşulan Cambridge Analytica skandalının ardından Zuckerberg, son zamanlarda yanlış bilgiler içeren siyasi reklamları kaldırmasını için de suçlanıyor.

Tartışmalı siyasi danışmanlık firması Cambridge Analytica hakkındaki bir belgeselle ilgili etkinlikte konuşan Clinton, yalan yanlış haberlerle mücadele konusunda iyi bir iş çıkarılmadığını düşünüyor. “Bu zor çünkü algoritmalar ve diğer tüm kudret sahibi güçler karşısındasınız ve bu gerçekten zor.”

The Great Hack belgeseli, veri canavarı olan firmanın 2016 ABD başkanlık seçimlerindeki etkilerine göz atıyor ve şu önemli soruyu soruyor: Kişisel bilgilerimizi kendi elimizle teknoloji firmalarına teslim ettikçe, sosyal medya tarafından manipüle mi ediliyoruz?

Cambridge skandalı sırasında verileri yeterince koruyamamakla suçlanan Facebook’un CEO’su Zuckerberg, Kongre karşısında ifade vermişti.