Genel 0

Huawei Mate 30 serisinde Google servisleri devre dışı kaldı

Çinli teknoloji devi Huawei‘nin en son amiral gemisi modeli Mate 30 serisi, geçtiğimiz haftalarda tanıtılmıştı. Tanıtılmasından aylar önce, Mate 30 serisinde Google servislerinin olmayacağı zaten biliniyordu. Ancak, lansmandan kısa bir süre sonra, Google servislerinin Mate 30 ve Mate 30 Pro modellerine yüklenebileceği ortaya çıkmıştı.

Kullanıcılar, önce Google Chrome’un APK’sını telefonlara yükleyerek, buradan da bir site aracılığıyla, Google Play Store da dahil olmak üzere Google servislerini Mate 30 serisine indirebiliyordu.

HUAWEİ MATE 30

GOOGLE PLAY SERVİSLERİ DEVRE DIŞI KALDI

2 Eylül itibarıyla, Huawei Mate 30 serisine başka yollarla yüklenebilen Google servisleri, artık çalışmaz hale geldi. Ayrıca bu servisleri yüklemeye yarayan internet sitesine de ulaşılamıyor. Yaşanan bu gelişmeyle birlikte, Huawei kullanıcıları’nın Google servislerini kullanması, tamamen engellenmiş oldu.

Kullanıcılar, artık Google ile Huawei arasındaki anlaşmazlığın giderilmesini beklemek zorunda kalacak. Ancak iki şirket arasındaki suların ne zaman durulacağı ise belirsizliğini koruyor.