Akıllı Telefon 0

İşte karşınızda Huawei Mate XS

Henüz Huawei X’le tanışmna fırsatını bulamadık bile. Ancak firma, bir sonraki Mate X’in müjdesini vererek bizi havalara uçurdu.

Bilindiği üzere Huawei’nin katlanan telefonu henüz sadece Çin’de piyasaya sürüldü. Bütün dünya telefona kavuşmayı dört gözle bekliyor. Huawei ise şimdi Mate Xs adındaki üst modelini beğenimize sundu.

huawei mate xs

Çin’de Mate Xs, Mate 30 ve Mate 30 Pro’nun satışa sunulması büyük bir etkinlikle kutlandı. Pek çok alanda geliştirme yapan Mate Xs, Mart 2020’de sadece Çin’de satışa sunulacak.

Mate Xs’i incelediğimizde en önemli geliştirmenin Kirin 990 yonga seti olduğunu görüyoruz ( Mate X’te Kirin 980’e yer veriliyordu). Bu göz alıcı cihazın geriye kalan özellikleri hakkında henüz kimse fikir sahibi değil. Tasarım harikası telefon, Mate X’le hemen hemen aynı özelliklere sahip. Ama ne yazık ki telefonun sadece Çin’de piyasaya sürülmesi söz konusu.

Son zamanlarda Google’ın elinde çok çeken Huawei’in gelecekteki telefonları hakkında bizleri şüpheye düşürüyor. Google şu an, Huawei’in Mobil Hizmetleri (GMS); yani Play Store ve diğer Google uygulamalarını kullanmasına ve bu uygulamaları telefonuyla birlikte sunmasına izin vermiyor.

Bu ambargoya maruz kalan Android telefonu, doğal olarak bir çok işlevden mahrum kalmış oluyor.