Genel 0

Karşınızda antenli ve fanlı tablet Pipo X10R

Pipo X10R yakın zamanda kalem ve kağıdın pabucunu dama atacak gibi görünse de yakından incelendiğinde durum biraz daha farklı görünüyor.

Düşük fiyatlı tabletler son zamanlarda o kadar çoğaldı ki, çoğu üretici bu piyasada öne çıkmak ve rakipleri arasından sıyrılmak için birbirinden farklı özellikler sunmaya çalışıyor. Kalem ve kağıda fazla bulaşmak istemeyen firmaları kazanmaya çalışan Pipo X10R ise uygun fiyatıyla cezbediyor desek yanlış olmaz. Kendisini bir satış noktası sistemi olarak tanımlayan cihazın öncelikli hedefi, müşterilerle sürekli iletişim halinde olan çalışanlar için kalem ve kağıt yerine çok daha uygun maliyetli bir teknolojiyi hizmete sunmak.

Android işletim sistemli Pipo X10R, bütünleşik bir ayağa, kapsama alanını genişletmeyi sağlayan bir antene, dört tam boyutlu USB portuna, bir HDMI portuna, ses çıkışına ve bir ethernet portuna sahip. Ancak ilk bakışta, 200 doların altındaki yurt dışı fiyatıyla iyi bir cihaz izlenimi verse bile, yakından incelendiğinde biraz hayal kırıklığına uğratabilir.

İlk olarak Pipo’nun neredeyse üç yaşındaki Android 7.1 ile bize kötü bir sürpriz yaptığını ve ne yazık ki Android 10’a yükseltilemediğini belirtmek gerekiyor. Yaklaşık 1 kilogram ağırlığındaki Pipo X10R’nin üzerinde herhangi bir kamera yok ve sadece tek bir USB 3.0 portuna sahip. Tüm bunların yanında cihaz, oldukça gürültülü bir soğutma fanıyla, sahip olduğu olumlu özelliklerin üzerine gölge düşürüyor.

Rakipleri karşında işi son derece zor olan Pipo X10R’nin başarıya ulaşıp ulaşamayacağını ise zaman gösterecek.