ücretsiz hosting, bedava hosting
İnternet 0

Ücretsiz Hosting nasıl alınır?

Merhaba sevgili Teknforame takipçileri, bu içeriğimizde tamamen bedava ücretsiz hosting’e nasıl sahip olabileceğinizi anlatacağız. İnternet sitesi kurmak için olmazsa olmaz unsurlardan biri de hosting barındırmanızın olmasıdır. Eğer herhangi bir hosting hesabınız bulunmuyorsa maalesef sitenizi yükleyebileceğiniz bir alanınız bulunmuyor demektir.

Hosting hesapları kendi içerisinde birçok farklı özellik barındırır ve bu özelliklere göre fiyatları değişiklik gösterebilir. Hosting terimleri ve anlamları ile ilgili içeriğimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Şimdi gelelim asıl konumuza. Eğer siz de web sitesi kurmak istiyorsanız ve yeteri kadar bütçeniz yoksa, öncelikle ücretsiz bir hosting hesabına sitenizi kurabilirsiniz. Piyasada birçok ücretsiz hosting veren firma bulunuyor ancak bunların birçoğu kısıtlı özelliklerle sizi ileride zor duruma sokabilir.

Biz ise hem ücretsiz hem de sunduğu özelliklerle gayet kullanışlı olan byethost firmasından nasıl ücretsiz hosting alabileceğiniz göstereceğiz. Öncelikle BURAYA tıklayarak byet host’un ana sayfasına gidin ve ‘Ücretsiz Hosting için kaydolun’ butonuna tıklayın.

bedava hosting al

Ardından aşağıdaki gibi bir kayıt formu karşınıza çıkacak. Bu kısımda Subdomain Name kısmına sitenizin ismini yazın. (site uzantınız otomatik olarak belirlenecek, sadece sitenizin ismini girin)

Daha sonra kullanıcı adı ve şifre gibi gerekli alanları doldurun ve en altta bulunan kayıt butonuna basın.

bedava hosting

Kaydınızı başarıyla oluşturduktan sonra e-posta adresinize gelen onay linkine tıklayın ve hosting hesabınızın oluşturulmasını bekleyin. Hesap bilgileriniz oluşturulduktan sonra bedava hosting paketiniz ile ilgili bilgiler ekranda belirecek. Bu kısımda ekran görüntüsü alıp bilgilerinizi saklamayı öneriyoruz.

Daha sonra otomatik olarak cpanel hosting ekranına yönlendirileceksiniz. Eğer daha sonra bu ekrana ulaşmak için BURADAN giriş sayfasına gidebilir ve bilgilerinizle tekrar giriş yapabilirsiniz.

bedava hosting nasıl alınır

Eğer yukarıdaki panel ekranına başarılı bir şekilde ulaştıysanız tebrikler. Artık sizin de ücretsiz bir hosting hesabınız var demektir. Bu panelden hosting hesabınız ile ilgili birçok ayarlamayı yapabilir ve wordpress dahil birçok hazır yönetim sistemini sitenize tek tıkla kurabilirsiniz.