Instagram’da bilgisayardan nasıl hikaye ve gönderi paylaşılır?

instagram hikaye

Dünyanın en popüler fotoğraf ve video paylaşım platformlarından olan Instagram‘da her gün milyonlarca içerik paylaşılsa da kullanıcılar bu paylaşımları yalnızca akıllı telefon kullanarak gerçekleştiriyor. Her ne kadar Instagram‘ın web sürümü bulunsa da buradan herhangi bir hikaye veya gönderi paylaşımı yapılamıyor.

Instagram geliştiricileri kullanıcıların yalnızca akıllı telefonlarından uygulamayı kullanmasını istiyor. Ancak bazı kullanıcılar bilgisayarlara indirdikleri çeşitli android emülatörler aracılığıyla bilgisayarlardan da paylaşım yapabiliyor. Ancak bu emülatörler oldukça fazla kaynak tükettiğinden güçlü bir bilgisayarınızın olması gerekiyor.

Ancak herhangi bir programa gerek duymadan Instagram‘da hikaye veya gönderi paylaşmanın bir yolu daha bulunuyor. İşte Instagram bilgisayardan gönderi paylaşma adımları:

Instagram gönderi paylaşma PC

BURAYA TIKLAYARAK INSTAGRAM’IN WEB SÜRÜMÜNE GİDİN VE HESABINIZA GİRİŞ YAPIN.

instagram

HESABINIZA GİRİŞ YAPTIKTAN SONRA BOŞ BİR YERE SAĞ TIKLAYIN VE ÇIKAN SEÇENEKLERDEN EN ALTTA BULUNAN ‘İNCELE’YE GİRİN.

Önerilen içerik:  Instagram'da takipçi sayınızı artırmanın 6 farklı yolu
instagram

DAHA SONRA YUKARIDAKİ GİBİ GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİ AKTİF OLACAK. HEMEN SOL ÜSTTE BULUNAN ‘ELEMENTS’ SEKMESİNİN SOL TARAFINDAKİ MOBİL BUTONUNA TIKLAYIP AKTİF ETMENİZ GEREKİYOR.

NSTAGRAM

ARDINDAN SAYFAYI BİR KEZ YENİLEDİKTEN SONRA INSTAGRAM’IN HİKAYE VE GÖNDERİ PAYLAŞMA BUTONLARININ AKTİF OLDUĞUNU GÖRECEKSİNİZ.

Bütün bu işlemleri eksiksiz yerine getirdiğinizde Instagram’ın web sürümünü mobil uygulamaya çevirmiş olacaksınız ve pc den instagram paylaşımı yapabileceksiniz.

Şimdi isterseniz sol üst kısımda bulunan kamera simgesini kullanarak hikaye paylaşımı yapabilir, isterseniz de alttaki menüde bulunan gönderi butonu sayesinde fotoğraf ve video yükleyebilirsiniz.

Bir sonraki içeriğimizde görüşmek üzere. Kendize iyi bakın, hoşçakalın.